________________________________________________________________________________________________________________________________

Dzień , w którym  stolica austriackiej muzyki zamienia się

w stolicę lekkoatletyki światowej

VCM-2017

23. kwietnia już po raz 34. odbył się „Vienna City Marathon”, w którym wyzwania szukali lekkoatletycy z całego świata. Nie był to zwykły maraton, gdyż każdy z 40.000 sportowców miał szansę poznać stolice Austrii w zupełnie inny sposób. Bieg ciągnął sie przez historyczne i nowoczesne cześci miasta. Maraton rozpoczął się od UNO-City.Na początku uczestnicy  przekroczyli  Dunaj -najczęściej opiewaną rzekę na świecie. Po  przekroczeniu mostu-Reichsbrücke sportowcy mijali jeszcze wiele innych ciekawych zabytków jak Riesenrad, Pałac Schönbrunn czy tez Kościół Wotywny. Meta  znajdowala sie tuż przed Burgtheater.Na całej 42-kilometrowej trasie kibicowało ponad 60.000 widzów.Zwycieżcą został kenijczyk Albert Korir, który pokonał trase w 2 godziny, 8 minut i 40 sekund. Najlepszym austriakiem byl tym razem Valentin Pfeil, który uplasował się na 11. miejscu.
W tegorocznym maratonie nie zabrakło równiez rodaków. Najlepsi z nich to:  Zbigniew Kalinowski, któremu udało sie zdobyć 28 miejsce, Tomasz Sommer na 36. miejscu i Andrzej Seweryn na 95 miejscu.
Gratulejemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst:Alexander Laciuk (24.04.2017)